Достапни линкови

logo-print

Екс претседателот на Јужна Кореја се самоубил


Поранешниот претседател на Јужна Кореја, Ро Му Хјун, денеска веројатно извршил самоубиство во близина на неговиот дом. Тој беше претседател на Јужна Кореја од 2003-та до 2008-ма година, а против него се водеше истрага за корупција.
XS
SM
MD
LG