Достапни линкови

logo-print

Разоружан човекот што со бомби влезе во Претседателството на Србија


Лицето што денеска влезе со две рачни бомби во зградата на Претседателството на Србија, е разоружано, соопштија од прес службата на српскиот претседател Борис Тадиќ. Одземена му е и втората бомба, а преговорите со него сеуште траат. Како што јавија српските агенции, во зградата на Претседателството, упаднал извесен Драган Мариќ, бизнисмен од Ваљево, кој се закануваше дека ќе ја активира бомбата, незадоволен од одредена судска пресуда. Околу зградата и натаму има силно полициско обезбедување.
XS
SM
MD
LG