Достапни линкови

logo-print

Нема следење на судењето на опозициониот лидер во Мјанмар


Властите во Мјанмар им забранија на дипломатите и новинарите да го следат судењето на опозициониот лидер во оваа земја Аунг Сан Су Чи, ден откако беше сооштено дека ќе им биде дозволено да го следат судскиот процес. Како што изјави официјален претставник во Мјанмар, таквата одлука важела само еден ден. Су Чи е обвинета дека го прекршила домашниот притвор, а судењето против неа започна во понеделникот.
XS
SM
MD
LG