Достапни линкови

logo-print

За само 24 часа нови илјада заболени од свинскиот грип


Во последните 24 часа во светот се регистрирани околу илјада нови случаи од вирусот на свински грип, соопшти денеска Светската здравствена организација. Во 41 земја во светот, повеќе од 11 илјади луѓе се заразени со вирусот на свински грип, а 85-мина починаа.
XS
SM
MD
LG