Достапни линкови

logo-print

Човек влегол со две бомби во зградата на Претседателството на Србија


Во зградата на Претседателството на Србија, во центарот на Белград, влегол човек вооружен со две рачни бомби, јавуваат српските медиуми. Околу зградата на претседателството се распоредени голем број полицајци, возила на брза помош и припадници на други интервентни бригади, а околните улици се затворени за сообраќај. Полицијата се обидува да го убеди човекот да не го активира експлозивот. Засега нема информации дали во зградата се наоѓа српскиот претседател Борис Тадиќ.
XS
SM
MD
LG