Достапни линкови

logo-print

Обама треба да соопшти детали за затворањето на Гвантанамо


Американскиот претседател Барак Обама се очекува денеска да ја објави стратегијата за затворање на затворот за осомничени терористи во Гвантанамо. Обама уште од првите денови како претседател најви затворање на Гвантанамо, но повеќемина политичари и од Демократската и од Републиканската Партија инсистираа на детален план што ќе се прави со преостанатите 240 затвореници.
XS
SM
MD
LG