Достапни линкови

logo-print

Состанок на воени претставници на земјите од Јадранската Група


Денеска во Тирана се одржува средба на началниците на генералштабовите на армиите на земјите од Јадранската Група. Македонската делегација ќе ја предводи началникот на генералштабот на АРМ генерал - потполковник Мирослав Стојановски. Од средбата се очекува зајакнување на меѓуармиската соработка во рамките на Јадранската Група и во целиот регион.
XS
SM
MD
LG