Достапни линкови

logo-print

Бајден денеска во Приштина


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден денеска ќе престојува на Косово, каде што ќе се сретне со највисоките претставници на властите во Приштина. Вчера во Белград Бајден изјави дека Америка не очекува од Србија да ја признае независноста на Косово како предуслов за влез во Европската Унија. Во рамките на балканската турнеја американскиот потпретседател престојуваше и во Сараево.
XS
SM
MD
LG