Достапни линкови

logo-print

Сенатот не го усвои буџетот на Обама за затворање на Гвантанамо


Американскиот сенат не го одобри Буџетот во износ од 80 милиони американски долари за затворање на Гвантанамо Беј. Со тоа се одложуваат плановите на претседателот Барак Обама за згаснување на оваа затворска институција. Сенаторите исто така гласаа против предлогот за префрлување на затворениците во Соединетите Американски Држави.
XS
SM
MD
LG