Достапни линкови

logo-print

Израел ќе отвори амбасада во Туркменистан


Израел најави отворање на амбасада во Туркменистан. Министерството за надворешни работи на Израел соопшти дека амбасадата се отвора за прв пат, како потврда на „добрите билатерални односи со Турменистан“.
XS
SM
MD
LG