Достапни линкови

logo-print

Американската армија потврди дека имало цивилни жртви во Авганистан


Американската армија во Авганистан соопшти дека во воздушните напади изведени од нејзините сили, на почетокот од месецов во провинцијата Фарах, загинале околу 35 цивили, и дека повеќето од загинатите, 65 од нив, биле талибански бунтовници. Американските сили ги отфрлаат обвиненијата од авганистанските власти дека во нападот загинале 140 цивили.
XS
SM
MD
LG