Достапни линкови

logo-print

98 лица загинаа во авионската несреќа во Индонезија


Според најновиот биланс, најмалку 98 лица починале при уривањето на индонезиски воен авион недалеку од воената база на истокот од островот Јава. Во авионот се наоѓале војници и нивните семејства. Две лица загинале на земја, бидејќи авионот се урнал врз три куќи во едно село. Причините за несреќата сеуште не се знаат.
XS
SM
MD
LG