Достапни линкови

logo-print

Авионска несреќа на островот Јава


Најмалку 79 чица загинаа кога индонезиски транспоретен воен авион се урна недалеку од воената база на истокот на островот Јава. Во авионот имало над 100 луѓе, а десетина се водат како исчезнати. Три лица загинале на земја бидејки авионот паднал врз три куќи во селото Геплак. Причините за падот на авионот засега не се познати.
XS
SM
MD
LG