Достапни линкови

logo-print

Бамир Топи во Хрватска


Албанскиот претседател Бамир Топи од денеска ќе престојува во тридневна официјална посета на Хрватска. Тој во Загреб ќе се сретне со својот домаќин Стипе Месиќ и со други претставници на државниот врв на Хрватска. Разговорите ќе бидат посветени на подобрувањето на меѓусебните односи и соработката во рамките на партнерството во НАТО и на аспирациите на двете земји за интегрирање во ЕУ.
XS
SM
MD
LG