Достапни линкови

logo-print

Обама ќе очекува одговор од Иран до крајот на годинава


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека до крајот на годинава очекува одговор на неговите дипломатски напори за запирање на иранската нуклеарна програма. Говорејќи по средбата во Вашингтон со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, тој повтори дека Соединетите држави сакаат да го вратат во светската заедница.
XS
SM
MD
LG