Достапни линкови

logo-print

Бајден пристигна во Сараево


Потпретседателот на САД Џозеф Бајден денеска пристигнa во посета на Босна и Херцеговина, со што ја започнува повеќедневната турнеја низ земјите од Балканот. Во Сараево на средбите со босанските власти, американскиот потпретседател ќе биде придружуван од високиот претставник на ЕУ Хавиер Солана. Бајден утре ќе го посети Белград, а в четврток Приштина.
XS
SM
MD
LG