Достапни линкови

logo-print

Црногорскиот претседател во посета на Србија


Претседателот на Црна Гора Филип Вујановиќ денеска допатува во тридневна посета на Србија, каде најпрво се сретна со српскиот претседател Борис Тадиќ, додека за утре се предвидени средби и со други српски преставници. Ова е прва посета на Вујановиќ на Србија, откако во октомври минатата година Црна Гора ја призна независноста на Косово, по што црногорскиот амбасадор во Белград беше прогласен за ,,персона нон грата.“
XS
SM
MD
LG