Достапни линкови

logo-print

Ирачката полиција објави снимка од уапсениот Ал Багдади


Ирачката полиција денеска објави видео снимка на која е прикажано сослушување на човек, за кој полицијата тврди дека е Абу Омар Ал Багдади, еден од лидерите на Сунитска Исламистичка група во Ирак поврзана со Ал Каеда. Ирачката полиција минатиот месец соопшти дека го уапсила Ал Багдади, иако од неговата бунтовничка група тоа го демантираат.
XS
SM
MD
LG