Достапни линкови

logo-print

Интензивни битки на северозападот на Пакистан


Пакистанската армија соопшти дека интензивни битки избиле денеска во рамки на напредувањето на трупите за уништување на клучните талибански упоришта на северозападот од Пакистан. Армиските трупи влегле во градовите Мата и Канју во околината на Долината Сват. Пакистанските безбедносни сили започнаа офанзива против талибанските бунтовници во северозападните области, пред три недели.
XS
SM
MD
LG