Достапни линкови

logo-print

Претставникот на Норвешка победник на Евровизија


Претставникот на Норвешка Александар Рибак со песната ,,Бајка“ победи на вчерашниот избор за песна на Евровизија, што се оддржа во Москва, на кој настапија вкупно 25 финалисти. Норвешкиот пеач освои 387 поени, кои ги доделуваат публиката и жирито, од вкупно 42 држави учеснички на Евровизија.
XS
SM
MD
LG