Достапни линкови

logo-print

Барак Обама во јули за прв пат во Африка


Во текот на јули, американскиот претседа Барак Обама за прв пат по преземањето на функцијата ќе ја посети Африка, со престојот во Гана. Обама, првиот афроамерикански претседател, ќе ја посети поранешната британска колонија Гана, од 10 до 11 јули.
XS
SM
MD
LG