Достапни линкови

logo-print

Седум курдски бунтовници убиени во судирите со турската армија


Турски претставници соопштија дека седум курдски бунтовници биле убиени во судири со безбедносните сили во југоисточните делови од земјата. За време на судирите во претежно курдскиот град Ерух, загинал и еден припадник на полицијата. Вчера турските сили започнаа операција во тој дел од земјата, по есксплозијата на бомба чија цел биле припадници на полицијата.
XS
SM
MD
LG