Достапни линкови

logo-print

Државниот врв на консултации за името


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во претседателската резиденција ќе одржи консултација за текот на разговорите по прашањето за името. На консултацијата ќе присуствуваат претседателот на Владата Никола Груевски, министерот за надворешни работи Антонио Милошоски и посредникот во разговорите амбасадорот Зоран Јолевски, соопшти кабинетот на Претседателот.
XS
SM
MD
LG