Достапни линкови

logo-print

Тамилските тигри пред пораз


Војската на Шри Ланка соопшти дека го освоила и последниот дел од брегот кој беше под контрола на тамилските тигри на северо-истокот на земјата. Бунтовниците биле опколени во мала енклава, која според војската наскоро ке била освоена. Над 70 илјади лица загинаа во 26 годишната војна за сецесија на Тамил од Шри Ланка.
XS
SM
MD
LG