Достапни линкови

logo-print

Ќе продолжат судењата на затворениците од ГвантанамоАмериканскиот претседател Барак Обама се очекува денеска да објави обновување на процесите пред воените судови против затворениците од Гвантанамо, но со нови правила. Меѓу другото, нема да можат да се земаат предвид доказите изнудени со тортура. Во затворот Гвантанамо се останати уште 20-тина затвореници.
XS
SM
MD
LG