Достапни линкови

logo-print

Укинат полицискиот час во долината Сват во Пакистан


Пакистанската армија привремено го суспендира полицискиот час во делови од долината Сват, со цел да им се овозможи на илјадници цивили да ги напуштат регионите во кои се водат борбите со талибанците. Агенцијата за бегалци на Обединетите Нации соопшти дека над 800 илјади луѓе досега ги напуштиле своите домови во долината Сват.
XS
SM
MD
LG