Достапни линкови

logo-print

Состанок на ЕБОР за финансиската криза


Начините за надминување на финансиската криза во земјите од поранешниот советски блок се во фокусот на годишниот состанок на Европската Банка за Обнова и Развој, што се одржува во Лондон. Банката предвидува дека по повеќе години развој, економиите во централна и источна Европа, ќе имаат пад од околу 5 насто, а само Украина околу 10 насто.
XS
SM
MD
LG