Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Грозни


Двајца полицајци загинале во напад на бомбаш самоубиец во главниот град на руската република Чеченија, Грозни. Нападот се случил во близина на Министерството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG