Достапни линкови

logo-print

Пакистан најавува победа над Талибанците


Премиерот на Пакистан Јусуф Раза Гилани вети дека оружените сили ќе ги победат Талибанците на бојното поле. Во своето обраќање пред парламентот, премиерот додаде дека Пакистан може да остави лош впечаток доколку не се преземат активности за згрижување на стотици илјади луѓе кои поради воените конфликти се иселиле од долината Сват, северозападно од Исламабад.
XS
SM
MD
LG