Достапни линкови

logo-print

Грузиската опозиција недоволно застапена на државната телевизија


Неколку стотици опозициони активисти упатија барање од грузиската државна телевизија во Тбилиси пошироко информирање за нивните секојдневни анти-владини протести. Активистите ја обвинуваат телевизијата дека дава само негативни вести во врска со протестите. Опозицијата во Грузија повеќе од еден месец оддржува протести, барајќи оставка од претседателот Михаел Саакашвили.
XS
SM
MD
LG