Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху се сретна со јорданскиот крал Абдула


Јорданскиот крал Абдула во рамки на денешната средба со израелскиот премиер Беџамин Нетанјаху изјави дека идејата за две држави, е единствено решение за израелско-палестинскиот конфликт и постигнување мир на Блискиот Исток, јавуваат агенциите. Нетанјаху денеска допатува во Јордан, откако вчера во Каиро разговараше со египетските лидери. Посетите на арапските земји се подготовка за средбата со американскиот претседател Барак Обама, што следната недела ќе се оддржи во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG