Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја ке им суди на американските новинарки


Северна Кореја соопшти дека на двајцата американски новинари уапсени во близина на границата со Кина пред два месеца ќе им се суди на 4 јуни. Други детали нема. Лаура Линг и Еуна Ли се обвинети за илегален влез и непрезизиран непријателски акт Против Северна Кореја. За илегален влез казната е 3 години работа во логор.
XS
SM
MD
LG