Достапни линкови

logo-print

Фотографиите ќе го разгорат анимозитетот кон американските трупи


Американскиот Претседател Барак Обама е загрижен поради објавувањето фотографии на кои се гледаат злоупотреби врз лица осомничени за тероризам, бидејки тие го разгоруваат анимозитетот кон американските трупи. Според Обама, таквите случаи на индивидуалци се за осуда, но со објавата на фотографиите се доведуваат во опасност американските војници. Администрацијата во Вашингтон ке се жали на одлуката на судот за објавување на фотографиите
XS
SM
MD
LG