Достапни линкови

logo-print

Иванов во Брисел, Груевски во Париз


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ја продолжува посетата на Белгија. Според агендата, тој денеска ќе биде примен од белгискиот крал Алберт Втори, а ќе се сретне и со претседателот на Сенатот на Белгија Арманд де Декер. Премиерот Никола Груевски, пак, од Брисел ќе отпатува за Париз, на средба со францускиот претседател Никола Саркози.
XS
SM
MD
LG