Достапни линкови

logo-print

Мисијата на ММФ ја завршува посетата на Македонија


Мисијата на Меѓународниот монетарен фонд за Македонија денеска ја завршува еднонеделната посета на земјава. Посетата имаше цел новиот шеф на мисијата Вес Мек Гру да се запознае со економските показатели во Македонија, како и со најновите антикризни мерки на Владата. За време на престојот Мек Гру оствари средби со претставници на Владата и на Народна банка.
XS
SM
MD
LG