Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун го поздрави ослободувањето на новинарката Сабери


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун го поздрави ослободувањето на иранско- американската новинарка Роксана Сабери од затворот во Иран. Портпаролот на Бан, Фахран Хак, изјави дека генералниот секретар за овој случај повеќе пати разговарал со владата во Техеран.
XS
SM
MD
LG