Достапни линкови

logo-print

САД нова членка на Советот за човекови права на ОН


САД се избрани за член на Советот за човекови права на ОН, тело кое претходната американска администрација го игнорираше, со критика дека во него членуваат некои земји кои најмногу ги кршат човековите права. Освен САД, во советот се избрани и Белгија и Норвешка.
XS
SM
MD
LG