Достапни линкови

logo-print

Новинарката Сабери наскоро ќе си замине од Иран


Новинарката Роксана Сабери која вчера беше ослободена од затворот во Техеран, следната недела најверојатно ќе го напушти Иран. Сабери обраќајќи им се на новинарите за прв пат по излегувањето од затвор, им се заблагодари на сите кои што помогнале за нејзиното ослободување. Соединетите Држави го поздравија ослободувањето на Сабери оценувајќи го како ,,хуман гест“.
XS
SM
MD
LG