Достапни линкови

logo-print

Најмалку шест лица загинале во бомбашки напад во Авганистан


Најмалку шест лица загинале во самоубиствен бомбашки напад во градот Кост, во источен Авганистан. Како што јавуваат агенциите бомбаши самоубијци ја нападнале општинската административна зграда и седиштето на локалниот гувернер. Според здравствени претставници загинатите биле војници и цивили, а се очекува зголемување на бројот на жртвите.
XS
SM
MD
LG