Достапни линкови

Самоубиствен напад во Киркук


Во напад на бомбаш самоубиец во ирачкиот град Киркук, најмалку 5 лица загинале, а повеќемина биле повредени. Цел на нападот била полициска патрола, но меѓу загинатите има и цивили.
XS
SM
MD
LG