Достапни линкови

logo-print

Пад на кинескиот извоз


Кинескиот извоз бележи пад од 22,6 насто во споредба со истиот период лани. Според државната агенција Ксинхуа, како резултат на глобалната економска криза извозот на Кина паѓа во последниве 6 месеци по ред.
XS
SM
MD
LG