Достапни линкови

logo-print

Напад врз женско училиште во АвганистанОколу 90 девојчиња се однесени во болница откако бил пуштен некаков гас во нивното училиште во близина на авганистанскиот главен град Кабул. Ова трет ваков инцидент во Авганистан, но во региони кои никогаш не биле под целосна контрола на талибанците за чије владеење женските училишта беа затворени.
XS
SM
MD
LG