Достапни линкови

logo-print

Папата во Витлеем


Во рамките на посетата на Израел, Папата Бенедикт Шеснаесетти денеска прситигнува во Витлеем. Поглаварот на римокатоличката Црква, во говорот за време на посетата на израелскиот најголем споменик за Холокаустот во Ерусалим, изрази осуда во врска со страдањата на жртвите на Холокаустот, нагласувајќи дека тоа никогаш не треба да биде заборавено.
XS
SM
MD
LG