Достапни линкови

logo-print

Путин во посета на Јапонија


Рускиот премиер Владимир Путин денеска допатува во посета на Јапонија, на средби со јапонските власти. За време на посетата се очекува да биде потпишан договор меѓу Јапонија и Русија за употреба на нуклеарната енергија за невоени цели.
XS
SM
MD
LG