Достапни линкови

logo-print

Папата порача жртвите од Холокаустот никогаш да не бидат заборавени


Папата Бенедикт 16-ти изјави дека жртвите од Холокаустот никогаш не треба да бидат заборавени, одрекувани или потценувани. Папата ова го изјави во рамки на денешната посета на Џад Вашем најголемиот споменик за жртвите од Холокаустот во Израел.
XS
SM
MD
LG