Достапни линкови

logo-print

Еврејската заедница бојкотираше состанок на Европската Комисија


Еврејската заедница го бојкотираше денешниот состанок на Европската Комисија со претставници на трите најголеми верски заедници, поради како што соопшти учество на некои екстремистички исламски групи. Главна тема на состанокот, во организација на претседателот на ЕК Жозе Мануел Баросо, е актуелната економска криза, а на него биле поканети христијански, муслимански и еврејски претставници.
XS
SM
MD
LG