Достапни линкови

logo-print

Експлозија до полициска станица во Москва


Еден полицаец бил повреден во денешната експлозија во близина на полициска станица во центарот на Москва, јави руската новинска агенција РИА. Експлозии на слични рачни напарави имаше и во март годинава во близина на зградата на руската разузнавачка служба ФСБ при што немаше жртви. Одговорноста за тогашните експлозии ја презеде една исламистичка група со објаснување дека тоа било одговор за операциите на руските разузнавачи против бунтовниците на Кавказ
XS
SM
MD
LG