Достапни линкови

logo-print

Бин Ладен бил убиен затоа што пукал врз специјалците


Советникот на Белата Куќа за борба против тероризмот Џон Бренан изјави дека лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен би бил уапсен жив доколку американските војници имале таква можност. Според него, Бин Лaдeн бил убиен, бидејќи тој почнал да пука врз војниците и тоа на крајот од акцијата во Пакистан која траела околу 40 минути.
XS
SM
MD
LG