Достапни линкови

logo-print

Обама повика да се одржи националното единство


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама ги повика законодавците да го одржат духот на национално единство во земјата, кој се појави по објавата за смртта на лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен. На вечерата во Белата куќа, Обама соопшти дека нацијата е соединета, како што беше и по терористичкиот напад на 9 септември во 2001 година.
Во меѓувреме Советот за безбедност на ОН апелираше до земјите да ги зголемат напорите во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG