Достапни линкови

logo-print

Пакистан не учествувал во операцијата за убиство на Бин Ладен


Пакистанскиот претседател Асиф али Задари

Пакистанскиот претседател Асиф али Задари

Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари изјави дека убиството на Осама Бин Ладен од страна на американските сили не било извршено во заедничка операција со Пакистан. Во еден текст на Вашингтон Пост, Задари соопшти и дека местото каде што беше убиен Бин Ладен во близина на Исламабад не им било познато на пакистанските власти. Според Задари долгогодишната соработка и партнерство со САД сепак придонеле за елиминацијата на лидерот на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG